ویروس کرونا در فضاهای سپرده ازطریق هوا منتشر می شود؛ چرا هنوز درحال ساییدن سطوح هستیم؟

admin دسته‌بندی نشده

دانشمندانی که تو مطلع درمورد سطوح آلوده اعلام خطر می دادند، زمان حال می گویند ویروس عامل کووید ۱۹ عمدتا ازطریق قطرات استنشاق شده منتقل می شود و شواهد چندانی وجود ندارد که نشان دهد تمیزکاری عمیق ترساندن شاگرد از ویروس در فضاهای ودیعه را کاهش می دهد.

در فرودگاه سوت وکور هنک کنگ، خدمه نظافت کننده بوسیله طور مداوم چرخ دستی ها، تکمه های آسانسور و پیشخوان ها را با محلول های ضدمیکرب تمیز می کنند. تو خانه دادن نیویورک، کارگران به نعوظ مداوم سطوح اتوبوس ها و قطارهای شهری را ضدعفونی می کنند. داخل لندن، بسیاری از کافه ها هزینه ی اضافی را صرف تمیز کردن موکد سطوح کرده اند. در سراسر جهان، کارگران بخاطر مبارزه با ویروس کرونا بی وقفه مشغول تمیزکردن سطوح هستند.

اما دانشمندان هر روز بیش از پیش می گویند شواهدی وجود ندارد که علامت دهد سطوح آلوده می توانند ویروس را منتشر کنند. آن ها می گویند درون فضاهای بسته ی تجمع مانند فرودگاه ها، ویروس ازطریق بازدم افراد عفونی منتشر می شود و ویروسی که در هوا معلق است، تهدید بسیاری ارشد تری است. با این حال، شستشوی مشت با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه (خواه درصورت حاضر بودن دسترسی به صابون، استعمال از ضدعفونی کننده) هنوز برای توقف ترویج ویروس وعظ می شود.

کارشناسان می گویند تمیزکردن سطوح تأثیر چندانی روی کاهش تهدید ویروس در فضا های ودیعه ندارد و مقامات بهداشتی به جای این کار بر تمرکز روی گشایش تهویه و تصفیه ی هوا تأکید می کنند. دکتر کوین جای پا فنلی، متخصص عفونت های تنفسی گفت: «به دیدن من، وقت، انرژی و خرج ی زیادی بخاطر ضدعفونی کردن سطوح هدر داده می شود و مهم تر اینکه، توجه و منابع از تمرکز روی پیشگیری از انتقال ویروس ازطریق محیط منحرف می شود.»

فدایی کارشناسان معتقدند هنگ کنگ که شهری بهم خورده با ۷/۵ میلیون نفر جمعیت است و سابقه ی طولانی درزمینه ی مسری بلای ناگهانی های عفونی دارد، مطالعه ای موردی درباره ی این نوع نظیف کردن نمایشی سطوح است که به انسان معمولی درک ایمنی کاذبی درمورد ویروس کرونا می دهد. اداره ی فرودگاه هنگ کنگ از محفظه ی ضدعفونی کننده ی کامل بدن شبیه باجه ی تلفن برای اسپری کردن کارکنان فرودگاه درون مناطق قرنطینه مصرف کرده است. این غرفه که به گفته ی فرودگاه اولیه داخل جهان است و بوسیله قیافه آزمایشی فقط روی کارکنان مورد کاربرد راحتی می گیرد، بخشی از تلاشی همه جانبه بخاطر این ترانه است که این تشکیلات را به محیطی امان برای همه ی کاربران تبدیل کند. چنین ارائه هایی می تواند جهت آسودگی پندار یکسره شود زیرا این طور علامت می دهد که مقامات محلی درحال مبارزه با کووید ۱۹ هستند. اماشلی میلر، کارشناس آئروسل ها در دانشگاه کلرادو بولدر گفت این غرفه ها از دیدگاه کنترل عفونت معنای نظری ندارد.

ویروس ها ازطریق فعالیت هایی مشابه پاشیدن قطرات تنفسی (هنگام گفتگو کردن، نفس کشیدن، غریو زدن، سرفه، آواز خواندن و عطسه) منتشر می شوند. دکتر میلر گفت اسپری های ضدعفونی کننده اغلب از مواد شیمیایی سمی ساخته می شوند که می توانند بوسیله طور قابل توجهی کیفیت هوای داخل و سلامت مردم را تحت تأثیر صبر دهند. وی گفت: «نمی توانم دریافتن کنم چرا کسی باید پندار بطی ء نقیض عفونی کردن کچل بی نظیر خطر انتقال ویروس را کاهش می دهد.»تئاتر بهداشت

طیف وسیعی از بلای ناگهانی های تنفسی ازجمله سرماخوردگی و آنفلوانزا به مایه ی میکروب هایی ابداع می شوند که می توانند از سطوح آلوده منتشر شوند. بنابراین، زمانی که مسری ویروس کرونا زمستان سال گذشته از چروک آغاز شد، منطقی به نظر می رسید که تخیل کنیم این فومیت ها از ابزارهای اصلی واگذاری عامل بیماری زا باشند (فومیت شیء بی جانی است که در رخساره آلوده بودن به عامل بیماری، می تواند آن را به میزبان جدیدی منتقل بطی ء.) به زودی مطالعات مدال رحم که به نظر می رسد ویروس روی برخی سطوح (ازجمله پلاستیک و فولاد تا ۳ روز سرمد می ماند (بعدا مطالعات دیگر مدال داد که احتمالا بیشتر این موارد قطعات بی اثر ویروس باشند که عفونی نیستند.)مقاله های مرتبط:اتاق نشیمن، کاباره و کلاس؛ ویروس کرونا چگونه ازطریق فضا منتقل می شود؟ابهام به خشکی امدن شیوه نشر آئروسل: ویروس کرونا واقعا ازطریق هوا منتقل می شود؟سازمان بهداشت جهانی ارجاع هوابرد ویروس کرونا را تأیید کرد

راه اندازی جهانی بهداشت همچنین بر انتقال سطوح به عنوان یک سربزرگی تأکید کرد و گفت پاشیدن ازطریق محیط عزب زمانی نگران کننده بود که کارکنان مراقبت های بهداشتی در وضع های پزشکی خاصی شریک شدن می کردند که آئروسل ها را تولید می کند. اما شواهد درحال افزایشی نشان می داد ویروس می تواند خصوصا در فضاهای بسته ی شلوغی که دارای تهویه ی نامناسب است، برای چندین زمانه تو قطرات ریز موجود در هوای متوقف بماند و وقتی افراد آن را استشمام کنند، آن ها را عفونی کند.

درون ماه جولای، مقاله ای در مجله پزشکی لنست استدلال کرد که برخی از دانشمندان عاری درنظر گرفتن شواهد مولود از مطالعات گذشته درمورد خویشاوندان نزدیک ویروس کرونای متاخر ازجمله ویروس SARS-CoV که عامل همه گیری سارس در سال ۲۰۰۲-۲۰۰۳ بود، درزمینه ی خطر عفونت ویروس کرونا ازطریق سطوح اغراق کرده بودند. امانوئل گلدمن، نویسنده ی مقاله و میکروبیولوژیست دانشگاه راتگرز گفت: «این شاهد زیاد استقامت است که علامت می دهد حداقل بخاطر ویروس سارسِ اولی در اکثر موارد، ارجاع ازطریق فومیت ها بسیار جزئی حیات.» او با رمز به ویروس کرونای متاخر گفت: «دلیلی وجود ندارد که مراد داشته باشیم ویروس کرونای جدید یعنی SARS-CoV-2 در این نوع آزمایش ها رفتار چندان متفاوتی داشته باشد.»

چند روز پس از پراکندن مقاله ی گلدمن، بیش از ۲۰۰ دانشمندان با سازمان جهانی بهداشت رابطه گرفتند تا تصدیق کنند که ویروس کرونا می تواند ازطریق هوا در هر هوا بسته ای منتشر شود. سرانجام، آژانس دربرابر تنگ کردن عمومی اکید درمورد این قضیه تسلیم شد و اذغان کرد که واگذاری آئروسل درون فضاهای بسته می تواند در مکان هایی مانند رستوران ها، کلوب های شبانه، دفاتر و عبادتگاه ها که دارای تهویه ی نامناسبی هستند، به شیوع منجر شود.

داخل ماه اکتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بلای ناگهانی که از ماه مه بر این موضوع تأکید می کرد که سطوح، راه اصلی پاشیدن ویروس نیستند، گفت احاله ازطریق قطرات تنفسی عفونی سیاق اصلی انتشار است. اما تا آن زمان دیگر وسواسی نسبت به لمس هر چیزی از نرده های پله ها محزون تا کیسه های خرید ایجاد شده بود. میلی شدید برای ساییدن سطوح بوسیله عنوان اقدام احتیاطی دربرابر کووید ۱۹ به وجود آمده حیات و همان طور که نامه ی آتلانتیک می گوید، «تئاتر بهداشت» عمیقا گوهر گرفت.

در هنگ کنگ، مقامات ناوگانی از ربات ها را بخاطر پاکیزه کردن سطوح در مراکز سودا و واگن های قطار اضافه کردند

از نایروبی خمود تا میلان و سئول، نظافت چی ها با شکل های محافظ درحال ضدعفونی کردن اماکن اشتراکی بوده اند. این درحالی است که سازمان جهانی بهداشت بانگ داده است این مواد امکان پذیر است بیش از آنکه طرز کار باشد، آسیب کندرو باشند.

در هنگ کنگ جایی که ۲۹۹ نفر هنگام شیوع سارس اولی جان باختند، تکمه های آسانسورها اغلب با پلاستیک پوشانده می شود و سپس یومیه چندین وعده منزه می شود. خدمه داخل برخی از مسکن های اداری و متروها به نعوظ مکرر نرده های پله های برقی را با پارچه های ضدعفونی شده پاک می کنند. نظافت چی ها با استفاده از حجم فوقانی از مواد ضدمیکروب اماکن اشتراکی را ضدعفونی کنند و ناوگانی از ربات ها برای مبرا کردن سطوح در واگن های قطارهای شهری اضافه شده اند.

چندین دانشمند جماز درون هنگ کنگ پافشاری دارند که تمیزکاری ژرف ضرری ندارد و از قوانین سخت فاصله گیری اجتماعی و مداومت چند ماهه برای نهفتن ماسک بخاطر همه ی مردم حمایت می کنند. همکاری Procter

شاید دوست داشته باشید:

مایکروسافت برای کنف از «دختران کدنویس»، ژاکت بافتنی با تم پینت می فروشد

مایکروسافت بی شمار زود به پیشواز کریسمس رفته و درون فروشگاه آنلاین خویشتن (که برای آی جای پا ایران داخل دسترس […]

طرح تشویقی کارمزد ۱۵ درصدی اپ استور مشمول ۹۸ درصد از توسعه دهندگان می شود

اپل مرداد سال جاری، فورتنایت را بوسیله برهان تنش هایی با اپیک گیمز از اپ استور حذف کرد. حادثه زمانی شروع […]

نتایج اولیه عملکرد اسنپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ درون بنچمارک AnTuTu منتشر شد

با فاتحه ماه دسامبر (آذر) میل می رود کوالکام به زودی پردازنده ی اصلی و پرچم دار اسنپدراگون ۸۷۵ را […]