محمدرضا سنگری رئیس «اندیشکده ادبیات پایداری» شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری مملکت هنری، محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، محمدرضا سنگری، نویسنده و پژوهشگر را به سمت اربابی «اندیشکده داستان پایداری» حوزه هنری منصوب کرد.

در کمی از متن این حکم آمده است: «حضرت آقای دکتر محمدرضا سنگری

انقلاب اسلامی و دفاع مهذب برگ زرین و سرمایه عظیمی است که بهره برداری از تمامی وجوه این سرمایه و تببین آن، جز با بهره گیری از تفکر و نزاکت و هنر میسر نخواهد شد. زمان حال که به یاری خداوند و الطاف امام عصر(عج) و بر ماخذ فرمایش مقام معظم رهبری اندیشکده شعر ایستادگی تأسیس شده، به پیشنهاد هیئت امنا، جنابعالی را که خویشتن از اندیشمندان و صاحب قلمان پیشکسوت عرصه رمان مقاومت هستید، به جانب «زوجیت اندیشکده ادبیات ایستادگی» منصوب می کنم.

از جنابعالی انتظار می رود با عنایت به نظرات اعضای معتبر هیئت امنای اندیشکده، تلاش خود را تو علت تحقق اهداف تعیین شده در اساسنامه اندیشکده معطوف کنید.

ان شاء الله با استعانت خداوند متعال و تو سایه توجهات محضر ولی عصر اروحنا له الفداء درون تعالی اهداف والای انقلاب اسلامی توفیق یابید.»

محمدرضا سنگری، سخن سنج و پژوهشگر، متولد فاتحه آبان ۱۳۳۳ است. از یکسره فعالیت های او در دوران ریاست داخل دسته پروگرام ریزی و تألیف تاریخ های درسی زبان و ادبیات فارسی، افزودن شدن «ادبیات اسلامی» به کتاب های درسی است. آثار او داخل ملک پژوهش و ادبیات جزء منابع آموزشی داخل این موضوعات بوسیله حساب می جوی.

پیاده شدن ماخذ این خبر، «اندیشکده داستان مقاومت» مملکت هنری به خشکی امدن اساس رهنمودها و فرموده های مکرر مقام معظم رهبری درباره لزوم ساماندهی وضعیت رمان پایداری تأسیس شده است. حوزه هنری با عنایت بوسیله امر ایشان خطاب بوسیله ریاست ثانیه مرزوبوم هنری، مبنی به خشکی امدن «تأسیس اندیشکده رمان ایستادگی» به اراده جستار به رمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بوسیله تأسیس آن اقدام کرده است.

«اندیشکده ادبیات ایستادگی» مجموعه ای است علمی، ادبی، فرهنگی و اندیشه محور که در حوزه ایده پردازی، غرض سازی و ساماندهی حوزه ادبیات تنش اسلامی و شعر دفاع مقدس با نصیب مندی از سرمایه نخبگان و فعالان عرصه فرهنگ، ادبیات و هنر اسلامی، فعالیت می نرم و اجزای جامعه علمی ادبیات پایداری را با رویکرد فرهنگی در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی مرتبط می سازد.

«اندیشکده ادبیات مقاومت» حوزه هنری کنار شالوده اساسنامه خود وظایف ۹ گانه ای دارد که یکی از آن ها «دادرسی گذاری و ساماندهی آموزش و استیناف و آفرینش ادبیات پایداری» است. همچنین «رصد و آسیب شناسی تزیین های آموزشی رسمی و غیررسمی تو حوزه شعر پایداری» را این اندیشکده بر عهده دارد.

«تعیین و ارائه موضوعات و رجحان های پژوهشی و هدایت پروژه های تألیفی و تدوینی (به اختصاص در حوزه های دانشگاهی)» و «زنهار از پژوهش ها و فعالیت های علمی درون مملکت تخصصی» نیز از وظایف محوله به این اندیشکده نو تأسیس است.

یکی دیگر از وظایف درود شده این اندیشکده، «مسئله سازی فرهنگی برای اعتلا و ارتقای داستان مقاومت با برگزاری مجمع ها، هم اندیشی ها و همایش های گوناگون و همکاری با نهادها و کلکسیون های مرتبط» است.

اندیشکده ادبیات پایداری حوزه هنری به خشکی امدن مبنای نظام نامه خود موظف به «خبر و همکاری با نهادها، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و وسیله های متولی رسمی و غیررسمی و پیشرو در قلمرو رسالت ها و مأموریت ها» است. همچنین «تکاپو برای تربیت نیروی انسانی متعهد به منظور نصیب گیری از قابلیت و تخصص و مقاطعه آن ها در دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و آموزش عالی» از دیگر وظایف آن است.

«بهره گیری از امتحان ها، اندوخته ها و دستاوردهای ملی دیگر کشورها» و «سیاست گذاری و دستور کار ریزی جدی برای حفظ و اعتلای کلمه و ادب فارسی در سرزمین ادبیات مقاومت» اندوه از جمله دستور کار ها و مأموریت های این اندیشکده است.

«اندیشکده داستان پایداری» مرزوبوم هنری دارای هیئت امنایی است که اعضای آن را محمدرضا سنگری، محسن مؤمنی شریف، محمدرضا ترکی، مجتبی رحماندوست، احمد امیری خراسانی، حسینعلی قبادی، علیرضا کمری، وحید یامین پور و محمدمهدی دادمان تشکیل می دهند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

مایکروسافت برای کنف از «دختران کدنویس»، ژاکت بافتنی با تم پینت می فروشد

مایکروسافت بی شمار زود به پیشواز کریسمس رفته و درون فروشگاه آنلاین خویشتن (که برای آی جای پا ایران داخل دسترس […]

طرح تشویقی کارمزد ۱۵ درصدی اپ استور مشمول ۹۸ درصد از توسعه دهندگان می شود

اپل مرداد سال جاری، فورتنایت را بوسیله برهان تنش هایی با اپیک گیمز از اپ استور حذف کرد. حادثه زمانی شروع […]

نتایج اولیه عملکرد اسنپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ درون بنچمارک AnTuTu منتشر شد

با فاتحه ماه دسامبر (آذر) میل می رود کوالکام به زودی پردازنده ی اصلی و پرچم دار اسنپدراگون ۸۷۵ را […]