مدعی نیستیم همه را راضی نگه می داریم

admin دسته‌بندی نشده

این ادیب و دبیر علمی سیزدهمین پرگیر جایزه ادبی «جلال آل احمد» در گفت وگو با ایسنا، درباره سیلان برگزاری این جایزه با توجه به تغییرات ساختاری به وجودآمده تو ادغام موسسه های زیرمجموعه معاونت فرهنگی وزارت نزاکت و ارشاد اسلامی در کلکسیون «ساختمانی کتاب و ادبیات ایران» که متولی برگزاری عطیه «جلال» غم هست، گفت: تغییرات اداری و مدیریتی و تغییراتی که درون ساختار به وجود آمده، تغییری تو مسئله برگزاری جایزه «جلال» ایجاد نمی کند. کارها به همان روال و شکلی که ما در گذشته داشتیم ان شاءالله ادامه پیدا می نرم و به زودی هیئت علمی تشکیل جلسه می دهد و ما داوران را مشخص می کنیم.

او با تقریر این که تا دهم آبان ماه، زمان ته فراخوان، خواستار هستیم تا اگر کتابی جامانده تهیه بشود، افزود: هرچند دوستان ما درون بنیاد از سه، چهار ماه  قبل از این مجاهدت کرده اند بسیاری از کتاب هایی را که منتشر شده خودشان در مناسبت با ناشران یا نویسندگان مستقیما تهیه و گردآوری کنند و این ها جمع آوری شده است. امسال شاید از آن سال هایی باشد که ما ان شاءالله داخل گزینش ها کتاب جامانده نخواهیم داشت. با توجه به تغییرات داخل مسائل اداری قطعا هیچ تغییری درون روند مدیریتی فرمان پیش نمی آید و حکم به همان عارض دنباله فاحش می کند.

حسن بیگی همچنین در پاسخ بوسیله سوالی درباره فن دستمزد «اهمیت» درون دربرگیری طیف های انواع افکار در جامعه و فدایی انتقادها به نتایج این جایزه از همین حیث در سال گذشته اشعار کرد: تا وقتی که ما گوناگونی و فراوانی دلخواه را تو جامعه داریم – که طبیعی هم هست – باید شوق داشته باشیم برخی از دوستان داخل هر انتخاب، چه در جایزه «شکوه» و چه دستمزد های دیگر بخواهند دشواری یا ایرادی بگیرند؛ چون بوسیله هر حال هر کسی از نگاه خودش بوسیله این برگزیده ها نگاه می کند، و قطعا با توجه به واریته معیارها و سلیقه ای که افراد دارند، نگاه ها متفاوت است. خاصیت هنر و داستان غصه اتفاقا همین است؛ شما رمانی می خوانید که بی نهایت از آن کیف می برید اما فرد دیگری آن را می خواند و بسی اندوه آن را زشت می بیند، در فیلم تیمار بوسیله همین صورت است.

او با بیان این که تقریر اظهارات درباره نتایج جشنواره محترم است گفت: ما ایراد نمی گیریم که چرا شما نق زدی، یا ایرادی گرفتی و شما چرا از نتیجه راضی خواه ناراضی هستی. به هر حال کار کننده که باید در این مهمانی ها بکنیم این است که داخل گزینش داوران افرادی را گزینش کنیم که سلیقه های گوناگونی هم داشته باشند، افرادی که بتوانند ابعاد متنوع یک اثر را مورد بررسی استراحت دهند و درون نگاه هایی که منجر به داوری می شوند از یک سلیقه برنخاسته باشیم. تلاش مان این است که به معاون هیئت علمی انتخاب مناسبی از داوران داشته باشیم که این اتفاق اندک بیفتد، نه این که اصلا نیفتد. ما در این داوری ها مدعی نیستیم که همگی آحاد مردم اهل کتاب و نویسندگان را صددرصد راضی نگه می داریم. البته هرچه ناخرسندی کمتر باشد نشان می دهد ما موفق تر بوده ایم.

ابراهیم حسن بیگی درباره نحوه برگزاری مراسم پایانی دستمزد «جلال» امسال با وجود شرایط کرونایی اقرار کرد: قطعا ما هر دو شکل فرمان را در نظر می گیریم؛ چنانچه وضعیت در آن زمان مطلوب و بهتر بود، سنت مثل گذشته حضوری برگزار می شود و اگر تیمار شرایط کرونایی ادامه نمودار کند و مجبور شویم، اختتامیه جایزه را به صورت رمزی برگزار خواهیم کرد. پیش دماغ لازم عارض گرفته است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

«قتل بی مداقه» در توکیو

بوسیله گزارش ایسنا،  در این رویداد سینمایی که از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۵ نوامبر (۹ تا ۱۵ آبان) در […]

پرینتر سه اتیه پالن قادر به طبع چهار ماده بصورت همزمان است

چاپگر لوکس و پیشرفته ی همدستی پالن (Pollen) برای مصارف تجاری مدل سازی شده و از رزولوشن ۴۰ میکرون پشتیبانی […]

جولان دادن کرونا میان ستاره های سینما/ خبری از نظارت زدودن!

به گزارش ایسنا، اسفند سال گذشته همزمان با شیوع گسترده کرونا در ایران که با تولید سریال های نوروزی و چند فیلم […]