طبع سه اینده بافت اعضای آدم در ابعاد یک درایو یو اس بی

admin دسته‌بندی نشده

دانشمندانSGHAROOOON با استفاده از جهیز های میکروفیزیولوژیک یا عضوهای ساختگی می توانند عاری نیاز به آزمایش روی حیوانات، اثرات داروها، مواد آرایشی و مصیبت ها را روی بدن انسان وارسی کنند. مشکل این جاست که تولید و بازیابی داده ها از آن ها فرایندی زمان بر و پرهزینه است. اکنون دانشمندان دانشگاه هاروارد مواد جدیدی را تولید کرده اند که بوسیله آن ها امکان می دهد از قطعات و حسگرهای یکپارچه پرینت سه بعدی تهیه کنند.

ابن عضوهای ساختگی با اندازه ای تو حد یک درایو یو اس بی، از سلول های زنده ی انسانی استفاده می کنند تا عملکرد عضوهایی بجای ریه، روده، جفت وعده و قلب و نارسایی هایی همچون بیماری قلبی را مانند سازی کنند. ساخت چیپ ها فرایندی ظریف و پیچیده است و انگیزه جمع آوری داده ها بوسیله میکروسکوپ و دوربین های پرسرعت نیاز دارد.

بوسیله گفته ی تراویس بازبی (Travis Busbee)، یکی از نویسندگان مقاله «رویکرد ما رسیدگی هم زمان بوسیله این دو چالش به وسیله ی تولید دیجیتال وجود. با ترقی ی جوهرهای زیبنده پرینت جدید برای پرینت های سه گانه بعد اینده چند ماده ای، قادر خواهیم حیات فرایند تولید را خودکار کرده و بی آرامی زمان تاریکی قطعات را نیز تکثیر دهیم».

تیم هاروارد تو کل 6 ماده با قابلیت پرینت سه گانه بعدی توسعه داده اند که می تواند ساختار بافت دل انسان را با حسگرهای یواش فشاری درونش شبیه سازی کند. آن ها در یک فرایند خودکار و یک بار ای قابل پرینت هستند.

به گفته ی جنیفر لویس (Jennifer Lewis)، دیگر نویسنده ی مقاله «ما مرزهای پرینت سه گانه بعدی را با توسعه و یکپارچه سازی مواد کاربردی بسی درون قطعات پرینت شده جابه مکان می کنیم. این مطالعه، نشان می دهد که چگونه پلتفرم ما می تواند موجب پیدایش چیپ هایی کاملا کاربردی برای غربالگری داروها و نمونه سازی بیماری ها کاربرد شود».

حسگرهای گنجانده شده به پژوهشگران امکان می دهد که بافت را بوسیله نرم کردن زمان وارسی کنند. به ویژه چگونگی تحول فشار انقباضی و نفوذ کردن تماس کامل مدت سموم بر عضوها معاینه می شود.

یوهان اولریک لیند (Johan Ulrik Lind)، نویسنده ی فاتحه مقاله و دانشجوی فوق دکتری قسمت قسمت کردن مهندسی و علوم کاربردی جان. ا. پالسون (John A. A) Paulson در دانشگاه هاروارد می: «گوید پژوهشگران اغلب طی کار روی تغییرات تدریجی که در طول رشد لیف قلب و تکلیف آن رخ می دهد، از فرایند های تو روند بی خبر می. مانند بمنظور راهی آسان و غیرتخریبی بخاطر کمیت گیری عملکرد کاربردی بافت وجود. ندارد این حسگرهای یکپارچه به پژوهشگران امکان می دهد تا به قیافه مداوم و تو همان حین که بافتن نمو می کند و عملکرد خویشتن را گشایش می بخشد، معلومات جمع آوری. کنند آن ها به شکلی تکرارپذیر، مطالعه روی تاثیرات تدریجی تماس طولانی مدت با سموم را مقدور می».

سازند این پژوهش در (مجله Nature) Materials چاپ شده.است بیشتر:بخوانید مشخصات کامل سری گلکسی تب S7 سامسونگ نمودار شدگوگل ظاهرا با هدف رقابت بیشتر با اپلیکیشن های متفرقه، داده های اندروید را رصد می کندفاکس کان تولید آیفون 11 در هند را آغاز کردگوشی های سامسونگ در آلمان، جایگزین کارت های شناسایی می شوندایالات متحده درصدد توسعه اینترنت کوانتومی

شاید دوست داشته باشید:

Nemonic؛ پرینتری که از سلفی شما مطلب چسبان تدارک می نرم

بیشتر افراد علاقه مند بوسیله حوزه ی فناوری، به چاپگرهای خوب علاقه مند هستند و باید گفت نیمونیک یکی از […]

SLA در برابر DLP: مقایسه دو تکنولوژی چاپ سه گانه بعدی

تکنولوژی های به کاربرده شده در چاپگرهای سه بعدی SLA (مخفف: Laser-Based  Stereolithography، به معنی استریولیتوگرافی مبتنی بر لیزر) و چاپگرهای […]

آموزش کتابداران هيئت دولت های مساجد آغاز شد/آموزش ۱۰ سرفصل کتابداری بوسیله همت ستاد فهما

به گزارش ایسنا،«سعادتمند سعادتی» داخل گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با اشاره بوسیله دستور کار های معاونت […]