/خبرهایی از تماشاخانه و سینما /

admin دسته‌بندی نشده

شانزدهمین عید بین المللی فیلم ایستادگی بخش خاص ای برای فیلمسازان بسیجی تو نظر گرفته است که در ابعاد ملی و استانی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، به قصد ارج نهادن به تلاش های جهادگرانه آحاد جان برکف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (اعم از بسیج، ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی) و نیز با هدف استعدادیابی و استواری نیروهای مخرب و کفالت دار (به ویژه جوانان خلاق) برای حضور مؤثر درون عرصه فیلم سازی و سینما، مهمانی بین المللی فیلم مقاومت داخل شانزدهمین گرداگرد خود بخشی اختصاص برای فیلمسازان بسیجی درون نظر گرفته است.

انبازی کنندگان در این بسرنوشت شوم دچار کردن می بایست جثه بسیج خواه لشکر پاسداران انقلاب اسلامی و یا یکی از نیروهای مسلح باشند و طی ثبت صیت تاییدیه عضویت خود را از قاعده «سازمان بسیج هنرمندان»، «واحدهای تابعه سازمان بسیج مستضعفین»، و یا «یگان های نگرش خدمت در نیروهای مسلح» ارایه کنند.
بدیهی است در وعده استانی، آثار منتخب فیلمسازان بسیجی، در «هفته گرامیداشت دفاع مقدس» در مرکز استان برگزینی و از صاحبان آثار احترام گذاردن به عمل خواهم آمد و تو مرحله ملی آثار نخبه استانی با بی قراری به هم چشمی گذاشته خواهد شد.
آخرین مهلت ارسال آثار به بخش فیلمسازان بسیجی پنجشنبه 30 مرداد ماه 1399 است.
هیئت داوران شانزدهمین مهمانی بین المللی فیلم ایستادگی داخل بخش مسابقه ملی، کبد تندیس و تجویز افتخار بوسیله بهترین تله فیلم بلند، نیکوترین فیلم داستانی کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهینه مستند، نیکوترین نماهنگ و بهترین پویانمایی اهدا خواهد کرد.
گفتنی ست شرکت فیلمسازان بسیجی و اعضای نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در «پاره فیلمسازان بسیجی» مانع شریک شدن داخل بخش های دیگر محو و آثار شریک شدن کننده می بایست براساس موضوعات اخبار شده باشد.
شانزدهمین عید بین المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس درون بخش های «مدافعان سلامت»، «مهمانی جشنواره ها» و تفویض استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج درون مدخل های «سینمای ایران و گیتی»، «سیدالشهدای پایداری»، «روایت خامه» و «نقد و استیناف تحلیل»، انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» و «فیلم بوسیله معنای مطلق» بوسیله دبیری مهدی عظیمی میرآبادی برگزار می شود.
علاقه مندان بخاطر کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت http://moqavematfilmfest.ir/  مراجعه کنند.
 

بازگشایی تماشاخانۀ سرویس با نمایشی از حسین مسافرآستانه

تماشاخانۀ درخت سرو میزبان نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر قیام و دفاع مقدس، عرضه «مراجعت کردن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه، از روز یکشنبه ۸ تیرماه ۹۹ و با تجلیل تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغی، در تماشاخانۀ سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش که سال گذشته داخل جشنوارۀ بین المللی تئاتر فجر حضور  داشته و جایزۀ ویژۀ بنیاد حفظ آثار و نشر ارج های دفاع مقدس را از آن خود کرده بود، در اجرای عمومی خود نیز با استقبال همگانی مخاطبان مواجه شد.

خیرالله تقیانی پور نمایشنامۀ این معلول را به رشتۀ تحریر در آورده است.

«کوریولانوس» مجدد به صحنه می رود

نمایش «کوریولانوس» به کارگردانی مصطفی کوشکی پس از تجربه عمل در ایران و هندوستان بار دیگر روی چیز پهن می رود.

به گزارش روابط عمومی تئاتر مستقل تهران، این نمایش بر اساس متنی تصنیف ویلیام شکسپیر سال گذشته با حمایت تماشاخانه مستقل تهران تولید شده و برابر برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرا تو ماه آینده آماده می شود.

تراژدی «کوریولانوس» متنی است با رنگ و بوی دیپلماتیک – مدنی درون پنج پرده که بین سال های ۱۶۰۵ تا ۱۶۰۸ میلادی نوشته شده و به سرگذشت سردار رومی کایوس مارسیوس کوریولانوس تو قرن پنجم پیش از میلاد می پردازد؛ این سپهبد پس از کامیابی داخل نبرد و سیاست، خواهان رهبری دیپلماتیک است اما به دلیل ناسازگاری اهالی رُم، با دشمن غصه معاهده می شود تا از مردم انتقام بگیرد.

نمایش همچنین تابستان سال قبل پس از امتحان یک دوره اجرا در تهران به دعوت دبیر فستیوال «itfok» بخاطر حضور در دوازدهمین دوره این رویداد راهی هندوستان شد و داخل کنار ٧ دسته بین المللی دیگر بوسیله عریضی رفت.

«کوریولانوس» بعد از نمایش های «نفخ تیغ دار کردن را می لرزاند»، «رویای یک شب شقه تابستان» و «رومولیت» این چهارمین تجربه کارگردانی مصطفا کوشکی تو تئاتر مختار به احصائیه می جوی.

فیلم سینمایی «برباد رفته» با صدای شبنم مقدمی تشریح دار شد.

به گزارش روابط اشتراکی سوینا، این قسمت قسمت کردن در ابتکاری ترین فعالیت خود نسخه تشریح دار فیلم سینمایی کلاسیک «برباد رفته» را روز پنجشنبه 5 تیر ماه منتشر می کند.

این فیلم روز پنجشنبه ساعت 19 از رادیو سوینا پخش خواهد شد و پس از آن، روی سایت سوینا در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

شبنم مقدمی، ستاره سینما تئاتر رادیو و تلویزیون «برباد رفته» را پرده خوانی کرده است.

علاقمندان می توانند با رجوع به موجودی اینترنتی سوینا بوسیله عنوان www.sevinagroup.com بوسیله فایل فیلم های سینمایی صوتی دسترسی داشته باشند.

سوینا (سینمای ویژه نابینایان) هر ماه، دو فیلم سینمایی کلاسیک خاطره انگیز را با همراهی هنرمندان توضیح دار می درنگ.

این گروه پیشتر نسخه صوتی دو فیلم سینمایی کلاسیک «کازابلانکا» با صدای سحر دولتشاهی و «دزد دوچرخه» با صدای محسن بهرامی را منتشر کرده است.

انتهای پیام 

شاید دوست داشته باشید:

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا شناساندن ۴ هیکل متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول شامل […]

عرضه چاپگر بدون حاجت به تعویض کارتریج توسط اچ پی

عدم نیاز به تعویض کارتریج و تونر چاپگر می تواند باعث فرح بسیاری از افرادی شود که روزانه با چاپگر […]

نگاهی به ورود اصطلاح های جدید بوسیله کلمه

این مدرس دانشگاه پیام تلالو در گفت وگو با ایسنا، درباره واژه هایی که اخیرا توسط فرهنگستان واژه و ادب فارسی جایگزین […]