علاج زخم های ژرف با چاپگر سه گانه بعد اینده امکان پذیر شد

admin دسته‌بندی نشده

پزشکان مدت ها است بخاطر درمان گزند های پوستی عمیق (که درون آن ها روپوست، غشا و زیرپوست بسرنوشت شوم دچار کردن می شوند) از روش پیوند غشا کاربرد می کنند. دشوار پروسه ی پیوند پوست، این است که برای عملی کردن آن لازم است پوست سالم بدن از جای دیگر برداشته شود (حتی گاهی اوقات این کار اندوه شدنی نیست) و حاصل ی نهایی کار غم چندان چنگی به دل نمی زند.

به همین انگیزه است که اخیرا محققان دانشگاه تورنتو، دستگاهی را ساخته اند که می تواند در مدت زمانی کوتاه، بافت پوستی جدید را درون زخمِ خلق کردن شده، چاپ بطی ء.

گجت یادشده به جراحان فنی تروما امکان می دهد که به سرعت پوستی جدید را مستقیماً در کبود شدگی بسازند و تو عین حال، خیال شان از بابت عوارض پیوند غشا راحت باشد. این دستگاه با ترکیب کلاژن و فیبرین (دو عدد از فراوان ترین پروتئین های موجود درون پوست)، لایه های بافت را در «ذات زیستی» تولید می بطی ء و آن ها را به زخم پیوند می دهد.در بین اسامی محققین، شهرت نوید حکیمی بوسیله چشم می خورد

دانشمندان قبلاً لیف پوستی آماده را مصنوع اند؛ اما مزیت دستگاهی که محققان دانشگاه تورنتو طراحی کرده اند این است که هم پوستِ حرفه ای تری را می سازد و بی آرامی به قیافه دستی به صدمه پیوند داده می شود.

جالب است بدانید که چاپگر سه گانه بعدی یادشده که بوسیله صورت دستی فقره می کند، می تواند لیف جدید را از مواد خام تنها درون عرض دو دقیقه بسازد. همین موضوع باعث می شود که کاربرد از آن در جزء اورژانس بیمارستان ها بیش مفید است؛ چرا که در بسیاری از اوقات نیاز است کارها با سرعت فراز ارتکاب گیرد. این چاپگر سه گانه بعدی پرکاربرد با داشتن کمتر از یک کیلوگرم وزن و قطع ای معقول، به استراحت شایان حمل است.

محققان دانشگاه تورنتو (الکس گونتر، مژدگانی حکیمی و ریچارد چنگال) فعلاُ تنها در آزمایشگاه این چاپگر را تجربه کرده اند و امیدوارند تو آینده دستگاه شان برای تجسس های بالینی مورد مصرف قرار گیرد.بیشتر بخوانید:پوشش زنده زومیت از مجمع WWDC 2020 اپل [امشب زمانه ۲۱:۳۰]افزونه متاخر کروم کاربر را به قیافه مستقیم به بخش مدنظر از متن، هدایت می کندNEC درون انبازی با D-Wave جهیز کوانتومی هیبریدی می سازدآنتی بادی ویروس کرونا احتمالا دوام کمی در بدن داردآیا عکس ها می توانند راویان داستان باشند؟

شاید دوست داشته باشید:

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا شناساندن ۴ هیکل متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول شامل […]

عرضه چاپگر بدون حاجت به تعویض کارتریج توسط اچ پی

عدم نیاز به تعویض کارتریج و تونر چاپگر می تواند باعث فرح بسیاری از افرادی شود که روزانه با چاپگر […]

نگاهی به ورود اصطلاح های جدید بوسیله کلمه

این مدرس دانشگاه پیام تلالو در گفت وگو با ایسنا، درباره واژه هایی که اخیرا توسط فرهنگستان واژه و ادب فارسی جایگزین […]