کشف حفره ی امنیتی ۲۰ ساله تو یواش افزار چاپگر ویندوز

admin دسته‌بندی نشده

مقاله مرتبط:۹ نکته امنیتی که کارشناسان کنف آرزو دارند هر کاربری آن ها را بداند

حفره های امنیتی همیشه مربوط به بطی ء افزارهای جدید یا نسخه های بتای آن ها نیستند. مقدور است حفره ی امنیتی موجود در کدهای برنامه نویسی شده ی بطی ء ادوات مربوط به چندین سال قبل باشد و حتی هیچگاه گاه کشف نشود. محققان شرکت Vectra Networks که مقرری ی پایش ترافیک داخلی شبکه را به عزیمت تشخیص موقت حملات سایبری، بر عهده دارند یک حفره ی امنیتی ۲۰ ساله را در درخت سرو Print Spooler ویندوز که نرم افزاری برای مدیریت فرآیند پرینت در جهیز عامل ویندوز است، کشف کرده اند که سیاق حمله به رایانه ی ویندوزی را برای بدافزارها کاملا باز می گذارد. بوسیله این صورت که اسپولر درایورهای رسمی و غیررسمی پرینتر را زمانی که ابکی وسایل به رایانه متصل می شود، بازبینی و بررسی نمی نرم. عدم بررسی درایورهای چاپگر ممکن است باعث گمارش درایورهای دارای کدهای برنگ خون به مایه ی مجرمان سایبری از طریق اینترنت یا خود چاپگر شود. این سرویس داخل سربرگ Services موجود در ابزار مدیریت وظیفه ی ویندوز (Task Manager) موجود بوده و در پس زمینه ی سیستم عامل انجام می شود. حصول (exploit) نه تنها تعداد کثیری از رایانه هایی را که در شبکه بوسیله ابونمان گذاشته شده اند آلوده می کند، بلکه باعث انتشار و باقی ماندن آلودگی نرم افزاری در دیگر رایانه های قابل کشف درون شبکه هم می شود.

خوشبختانه مایکروسافت قبلا وصله ی امنیتی مربوطه را برای رفع این دشوار منتشر کرده است؛ بنابراین اگر از ویندوزهای ویستا و نسخه های بروزتر ویندوز استعمال می کنید، در رخساره انتصاب این وصله، به طور حتم داخل امنیتی کامل به سر می برید. با این حال، ویندوزهای XP و نسخه های قبل از آن دربرگیرنده این پیشانی نبوده و بوسیله وسیله ی مایکروسافت پشتیبانی نمی شوند. همان طور که اطلاع دارید، مایکروسافت چند سال پیش به طور رسمی پشتیبانی از ویندوز XP ویژه ی کاربران عادی را متوقف کرد. بوسیله شمارش نظری، میلیون ها رایانه ی باستانی با بود این حفره آسیب پذیر هستند. ولی جای شادی است که متصرف سایبری بخاطر به محصول نشاندن اهداف خراب کارانه ی خود، نیازمند متصل کردن مایه به رایانه ی کاربر یا شبکه ی محلی است. به این ترتیب، تهدید یاد شده محدود بوسیله شبکه های عمومی، شبکه های اداری دارای حفاظ امنیتی خسته و دیگر موضع هایی که بی نظیر متصرف می تواند عاری جلب توجه پرینتر مورد دیدن خویشتن را بوسیله شبکه خواه رایانه ی مرام همواره کند، است.

نظر شما مخاطبان کسی را عزیز خطاب کردن زومیت در این باره چیست؟ لطفا نظرات خویشتن را داخل بخش دیدگاه وب سایت به تعهد پرداخت بگذارید.بیشتر بخوانید:ادوبی، پشتیبانی از فلش پلیر را انتهای سال ۲۰۲۰ آخر خواهد دادلیفت تا سال ۲۰۳۰ فقط از خودروهای الکتریکی تو ناوگان خویشتن مصرف خواهد کرداینستاگرام و فیسبوک امکان حذف تبلیغات دیپلماتیک داخل انتخابات آینده آمریکا را فراهم خواهند کردبا کنسول خانگی KFC آشنا شوید؛ تجربه گیمینگ 4K با پخت همزمان مرغاینتل پردازنده های موبایل تایگر لیک را بوسیله فناوری مقابله با بدافزار فراهم می نرم

شاید دوست داشته باشید:

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا شناساندن ۴ هیکل متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول شامل […]

عرضه چاپگر بدون حاجت به تعویض کارتریج توسط اچ پی

عدم نیاز به تعویض کارتریج و تونر چاپگر می تواند باعث فرح بسیاری از افرادی شود که روزانه با چاپگر […]

نگاهی به ورود اصطلاح های جدید بوسیله کلمه

این مدرس دانشگاه پیام تلالو در گفت وگو با ایسنا، درباره واژه هایی که اخیرا توسط فرهنگستان واژه و ادب فارسی جایگزین […]