چاپ سه اینده بافت اعضای انسان در ابعاد یک درایو یو اس بی

admin دسته‌بندی نشده

دانشمندانSGHAROOOON با مصرف از سیستم های میکروفیزیولوژیک یا عضوهای مصنوعی می توانند بدون نیاز بوسیله آزمایش روی حیوانات، اثرات داروها، مواد آرایشی و مصیبت ها را روی بدن انسان وارسی کنند. مشکل این جاست که تولید و بازیابی داده ها از آن ها فرایندی زمان بر و پرهزینه است. اینک دانشمندان دانشگاه هاروارد مواد جدیدی را تولید کرده اند که به آن ها امکان می دهد از قطعات و حسگرهای یکپارچه پرینت سه بعدی تمهید کنند.

ابن عضوهای مصنوعی با حد ای درون اندازه یک درایو یو اس بی، از سلول های حی ی انسانی استفاده می کنند تا عملکرد عضوهایی چون ریه، روده، جفت جنین و قلب و نارسایی هایی همچون بلای ناگهانی قلبی را مثل سازی کنند. ساخت چیپ ها فرایندی ظریف و پیچیده است و علت جمع آوری اطلاعات به میکروسکوپ و دوربین های پرسرعت حاجت دارد.

بوسیله گفته ی تراویس بازبی (Travis Busbee)، یکی از نویسندگان مقاله «رویکرد ما استفهام هم زمان بوسیله این دو چالش به مایه ی تولید دیجیتال وجود. با ترقی ی جوهرهای برازنده پرینت جدید بخاطر پرینت های سه بعد اینده چند ماده ای، قادر خواهیم حیات فرایند تولید را خودکار کرده و غصه زمان پیچش قطعات را همچنین افزایش دهیم».

تیم هاروارد در کل 6 ماده با قابلیت پرینت سه بعد اینده ترقی داده اند که می تواند ساختار بافتن دل انسان را با حسگرهای نرم فشاری درونش متشابه سازی یواش. آن ها داخل یک فرایند خودکار و یک مرحله ای قابل پرینت هستند.

به گفته ی جنیفر لویس (Jennifer Lewis)، دیگر نویسنده ی مقاله «ما مرزهای پرینت سه گانه بعدی را با توسعه و یکپارچه سازی مواد کاربردی متعدد در قطعات پرینت شده جابه مکان می کنیم. این مطالعه، مدال می دهد که چگونه پلتفرم ما می تواند جهت ساخت چیپ هایی کاملا کاربردی برای غربالگری داروها و معیار سازی بیماری ها استفاده شود».

حسگرهای گنجانده شده به پژوهشگران امکان می دهد که بافت را بوسیله مرور زمان مطالعه کنند. به اختصاص چگونگی دگرگونی فشار انقباضی و تاثیر تماس طولانی مدت سموم بر عضوها بررسی می شود.

یوهان اولریک لیند (Johan Ulrik Lind)، نویسنده ی شروع مقاله و دانشجوی فوق دکتری گروه مهندسی و علوم کاربردی جان. ا. پالسون (John A. A) Paulson در دانشگاه هاروارد می: «گوید پژوهشگران اغلب طی کار روی تغییرات تدریجی که در کشش نمو بافت قلب و بلوغ آن رخ می دهد، از فرایند های در جریان بی خبر می. مانند بجهت راهی آسان و غیرتخریبی برای اندازه گیری عملکرد کاربردی بافتن وجود. ندارد این حسگرهای یکپارچه بوسیله پژوهشگران امکان می دهد تا بوسیله رخ مداوم و در همان لمحه که بافتن نمو می کند و عملکرد خود را گشایش می بخشد، معلومات جمع آوری. کنند آن ها به شکلی تکرارپذیر، تجسس روی تاثیرات تدریجی وفاق طولانی مدت با سموم را مقدور می».

سازند این استیناف در (مجله Nature) Materials چاپ شده. است بیشتر: بخوانید فرجام دست دادن برای آدم ها و ربات ها رآکتورهای هسته ای باریک شده با فناوری چاپ سه بعد اینده به زودی از راه می رسند نوستالژی در بحران؛ چرا بازگشت به شرایط عادی برایمان مشکل است؟ نگاهی به MD56c×6 6؛ بناء متحرک.۱ ۵ میلیون دلاری یونیکت متلاطم شکستن نخوت و گستاخی؛ پرورش به یادماندنی کووید ۱۹ بخاطر

شاید دوست داشته باشید:

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا شناساندن ۴ هیکل متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول شامل […]

عرضه چاپگر بدون حاجت به تعویض کارتریج توسط اچ پی

عدم نیاز به تعویض کارتریج و تونر چاپگر می تواند باعث فرح بسیاری از افرادی شود که روزانه با چاپگر […]

نگاهی به ورود اصطلاح های جدید بوسیله کلمه

این مدرس دانشگاه پیام تلالو در گفت وگو با ایسنا، درباره واژه هایی که اخیرا توسط فرهنگستان واژه و ادب فارسی جایگزین […]