رفع صدمات نخاعی با استعمال از فناوری طبع سه گانه اتیه

admin دسته‌بندی نشده

به تازگی محققین و مهندسان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، با کمک فناوری چاپ سه بعدی موفق به ساختن روش جدیدی برای تداوی صدمات و آسیب های نخاعی شدند. در این روش محققین با تولید یک وسیله طبع سه اینده جدید قادر خواهند بود تا افرادی که سال هاست از آسیب های نخاعی رنج می برند را درمان کرده و عمل امور را بخاطر این بیماران سهولت بخشند.

گفتنی است در این فناوری از پلتفرم سیلیکونی برای تولید بسرنوشت شوم دچار کردن های ازکارافتاده و سلول های موردنیاز در قسمت راهنما استفاده می شود. از سرنوشت راهنما برای ایمپلنت بخش آسیب دیده در نخاع استفاده می شود تا در نهایت شاهد برقراری وفاق بین سلول های عصبی داخل بخش آسیب دیده و مدخل های سالم باشیم. طبق گفته محققان، این روش باعث کاهش درد و بازگردانی کنترل عضلات، روده و عملکرد مثانه خواهد شد.مقاله های مرتبط:تداوی زخم های عمیق با چاپگر سه اتیه امکان پذیر شد

همچنین بوسیله دلیل بهره گیری از سلول های بدن بیمار درون چاپ سه بعدی، از احتمال پس سرقت کردن بخش ترمیم شده در بدن این افراد کاسته خواهد شد. طبق اعلام محققین روش ذکرشده، اولین قدم موثر بخاطر درمان بیماران آسیب های نخاعی است و تولید پرینترهای طبع سه بعد اینده خصوصی برای تداوی این بیماری راسته پررونق و منفعت سرشاری را به متعاقب خواهد داشت.

طبق آمارهای رسمی، بیش از ۲۸۵ هزاره نفر داخل آمریکا از آسیب های نخاعی و تبعات آن رنج می برند و سالانه ۱۷ هزار نفر نیز به این آمار اضافه می شوند. شایان ذکر است در روش ذکرشده با کمک تکنیک های بیومهندسی، از سلول های پوستی یا سلول های خونی افراد بالغ برای برنامه ریزی مجدد به عنوان سلول های بنیادی عصبی استفاده می شود. سپس سلول های خشمناک به دست آمده از چاپگرهای سه گانه مربوط باینده در بسرنوشت شوم دچار کردن پیشقدم حراست شده تا با جراحی در تقدیر آسیب دیده بدن مریض قرار گیرد.

در روش فوق، محققین با دستیار چاپگرهای سه گانه بعدی قادرند تا مقدر شدن های مورد نیاز را به طور دقیق و مناسب چاپ کرده و بخاطر رفع آسیب نخاعی از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که تفحص و آزمایش دوره این روش درمانی امتداد دارد و در صورت موفقیت تمام و عاری نقص آن سبب تغییر عمر بسیاری از افراد درون جهان خواهد شد.

نظر شما در مورد به کارگیری فناوری چاپ سه بعدی در امور پزشکی چیست؟ این فناوری تا چه میزان به پیشرفت معرفت پزشکی کمک می کند؟بیشتر بخوانید:فناوری های خوانش و کنترل حافظه داخل متد هستند؛ جامعه آمادگی آن ها را دارد؟ابرخودروی زینگر 21C با فناوری چاپ سه گانه بعدی شناساندن شددرون کاشت عدد برای افراد نابینا؛ چگونه بدون چشم می توان دید؟پهپادهای سری EVO II می توانند ویدئوهای 6K و 8K ثبت کنندGentex الماس های تیره شونده با کاربری های متنوع معرفی می کند

شاید دوست داشته باشید:

مایکروسافت برای کنف از «دختران کدنویس»، ژاکت بافتنی با تم پینت می فروشد

مایکروسافت بی شمار زود به پیشواز کریسمس رفته و درون فروشگاه آنلاین خویشتن (که برای آی جای پا ایران داخل دسترس […]

طرح تشویقی کارمزد ۱۵ درصدی اپ استور مشمول ۹۸ درصد از توسعه دهندگان می شود

اپل مرداد سال جاری، فورتنایت را بوسیله برهان تنش هایی با اپیک گیمز از اپ استور حذف کرد. حادثه زمانی شروع […]

نتایج اولیه عملکرد اسنپدراگون ۸۷۵ و ۷۷۵ درون بنچمارک AnTuTu منتشر شد

با فاتحه ماه دسامبر (آذر) میل می رود کوالکام به زودی پردازنده ی اصلی و پرچم دار اسنپدراگون ۸۷۵ را […]