دنیای چاپگرهای سه گانه بعدی و ماشین های خودویرانگر

admin دسته‌بندی نشده

فرض کنید داخل آینده نزدیک، یک هواپیمای جنگنده F-35 داخل یک پرواز عادی با سرعت دون صوت تو آسمان بوسیله تصعید درآید. به طور ناگهانی، انفجاری سهمگین داخل پره های توربین داخل موتور جت رخساره می دهد و در عرض چند ثانیه، این هواپیمای 85 میلیون دلاری امریکایی قطعه قطعه می شود. این اتفاق یک تصادف است یا یک تخریب بزرگ؟ بوسیله گفته محققان داخل دانشگاه بن گوریون (BGU)، این سناریو می تواند استاندارد ای از یک سنخ جدیدی از جنگ سایبری باشد که درون آن خرابکاران می توانند پرینتر سه بعدی را به گونه ای دستکاری کنند که قطعات خودویرانگر را از قطعاتی که باید بسازند، تمایز ندهند.

ما معمولا حملات سایبری را شامل سرقت معلومات شخصی خواه دزدی از حساب های بانکی می دانیم، اما با جهانی که بیشتر و بیشتر به کارخانه های خودکار، روبات ها و اینترنت وابسته می شود، دست تبه کاران بخاطر آسیب فیزیکی مستقیم بازتر است. یک نمونه، جعل امکانات چاپ سه گانه بعدی برای تولید قطعات طراحی شده است که انگیزه می شود تو لحظات دست پاچه کار با شکست مواجه شود.

بخشی از یک تیم بین المللی شامل کارشناسان پناه سایبری BGU، دانشگاه آلاباما جنوبی و دانشگاه سنگاپور، به بررسی آسیب پذیری پرینترهای سه اتیه توسط هکرهای انقلابی پرداختند. در نخست به دیدن می رسید این دستگاه ها مفرط داخل معرض خطر نیستند، اما بی شمار زود وضعیت تبدیل کرد.

 پروفسور Yuval Elovici، مدیر آزمایشگاه نوآوری و مرکز تحقیقات امن سایبری BGU می گوید: «نخست تمرکز ما روی این مساله حیات که آیا پرینترهای سه گانه بعدی سزاوار سرزنش هک شدن هستند یا خیر. به سرعت متوجه شدیم با توجه بوسیله گوناگون بیش متنوعی از پرینترهای سه بعدی نمی استعداد بیدار این موضوع شد، بنابراین غرض گرفتیم کار خود را روی چگونگی امکان حمله تو یک روش طاسی درون مسئله بین طراحی و تولید متمرکز کنیم».

محققان به جای حمله مستقیم بوسیله ماشین، جزء های آسیب پذیرتر چرخه طراحی و تولید را هدف قرار دادند. آنها از یک حمله فیشینگ برای بارگذاری یک فایل exe مخرب در ایمیل قربانی متشابه سازی شده، کاربرد کردند. هنگامی که فایل باز شد، آنها قادر بوسیله دسترسی به کامپیوتر شخصی قربانی، جستجوی فایل های طراحی یک پروانه هواپیمای بدون سرنشین و دانلود آنها شدند.

با استفاده از این فایل ها، محققان پروانه را دوباره طراحی کردند. طرح جدید مانند طرح اصلی بوسیله نظر می رسید، اما آنها یک حفره 1/0 میلی متری داخل تیغه و مفاصل ایجاد کردند، به طوری که وقتی حداکثر تنش تو تصعید اعمال شد، باعث فرسوده شدن نوک تیز و شکست عملیات می شود.

به گفته این تیم، زمانی که پروانه متاخر هواپیما پرینت و روی یک هواپیمای عاری سرنشین تجاری نصب شد، با پروانه پا بر جا زیبنده نمره نبود، اما همان نعوظ که پروگرام ریزی شده بود بعد از گذشت ۲ دقیقه، پرواز با شکست مواجه شد.

Elovici می گوید: «تصور کنید که یک دشمن بتواند در قطعات کاربردی بوسیله کار رفته تو موتورهای جت جت خرابکاری کند. این طور حمله ای می تواند بوسیله قیمت جان افراد و باعث هدر عدول کردن سرمایه شود، صنعت درهم گسیخته خواهد شد و امان ملی یک کشور را تهدید می درنگ. قبل از طبع سه گانه بعدی یک شی، لازم است بررسی کنید که فایل دستکاری نشده باشد، وسایل رمزنگاری فراوانی حیات دارد که می توانند برای تشخیص این موضوع بکار روانی.

مقالات این آویشن را در اینجا قابل دسترسی است.بیشتر بخوانید:هک گوشی برخی از مقامات دولتی دنیا از طریق اپلیکیشن واتساپچگونه فهمیدن بدلی می تواند آینده بدافزارها را در مشت گیرد؟هک اخلاقی؛ نفوذی قانونی که بیشتر بوسیله آن نیاز داریمآسیب پذیری جدید اندروید، کنترل طولانی گوشی را به هکر می دهدچاپ سه گانه بعدی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شاید دوست داشته باشید:

جهانگیری: برای نیل به پیوند راهی نزدیک برنده از اصلاح محل های تفرقه محور و واگرا زدودن

بوسیله گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مهتر جمهور در‏ حساب کاربری خود در توئیتر، با رمز به فرا رسیدن […]

کانن چهار پرینتر از قوم PIXMA و دو اسکنر جدید معرفی کردن کرد

ASGHAکاننباOOOON معرفی ۴ بدنه جدید از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خود را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول محتوی […]

شناساندن مدیر و هیات انتخاب بخش خیابانی جشنواره تئاتر فجر

به گزارش ایسنا به نقل از دبیرخانه سی و هشتمین عید بین المللی تئاتر فجر، طی حکمی از سوی نادر […]