رقابت ۶۸ قلمرو برای گرانبها ترین عطیه ادبیات صغیر

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا بر بن اطلاعاتی که سایت عطیه منتشر کرده، در میان ۲۳۷ داوخواه این جایزه ادبی که در روند نمایشگاه کتاب فرانکفورت آلمان معرفی کردن شدند، ۴۹ نفر برای اولین بار به جمع نامزدها راه یافته اند که از میان نویسندگان، تصویرگران، مروجان کتاب خوانی و اسطوره گویان از بکلی جهان انتخاب شده اند. 

بیش از ۱۰۰ نهاد تو بکلی دنیا نامزدهای خویشتن را بخاطر این اجرت ادبی تو سال ۲۰۲۰ پیشنهاد داده اند و درون نهایت ۴۶ درصد از نامزدهای این جایزه ادبی را زنان، ۴۱ درصد را مردان و ۱۳ درصد را نیز اداره ها و نهادهای ادبی تشکیل می دهند. 

بریتانیایی ها با ۲۰ داوطلب دربرگیرنده سخن سنج و تصویرگر پررنگ ترین درگاه را در جایزه «آسترید لیندگرن» ۲۰۲۰ دارند و پس از آن سوئد با ۱۳ نامزد، استرالیا با ۱۲ داوطلب و آمریکا با ۱۱ نامزد قرار گرفته اند.

در ایران همچنین شورای تاریخچه کودک، کمیسیون فراگیری روحی کودکان و نوجوانان، مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و هيئت قانونگذاری نویسندگان طفل و نوجوان چهار نهادی هستند که امتیاز معرفی کردن نامزد برای اخذ این عطیه را دارا هستند و امسال ۱۰ داوخواه را بوسیله این شرح به این جایزه معرفی کرده اند: شورای کتاب کودک (خلقت ادبی)، فرهاد حسن زاده (نویسنده)، مهدی حجوانی (مروج کتاب خوانی)، جمشید خانیان (دبیر)، قفسه های سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (نهاد ادبی)، هوشنگ مرادی کرمانی (نویسنده)،  طرح «با من بخوان» موسسه پژوهشی کتاب شعر کودکان (خلقت ادبی)، فرشید شفیعی (تصویرگر)، محمدرضا شمس (نویسنده) و علی اصغر سیدآبادی (مروج تاریخ خوانی).

ناهید کاظمی (تصویرگر) نیز مشترکا از سوی کانادا و ایران به عنوان داوطلب جایزه «لیندگرن» معرفی شده است.

جایزه یادبود ۴۰۰ هزار پوندی «آسترید لیندگرن» به مناسبت بزرگداشت نویسنده مطرح سوئدی و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان جهان از سال ۲۰۰۲ توسط دولت سوئد بنیان نهاده است و به عنوان ارشد ترین و گران ترین کارمزد ادبیات کودکان و نوجوانان در جهان به یک شخصیت با سرشت ادبی اعطا می شود که دارای کیفیت بالای هنری و ارج های انسانی حزن صنوبر با «آسترید لیندگرن» باشد. 

برنده نهایی مزد ادبیات صغیر و نوجوان «آسترید لینگدرین» تو تاریخچه ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) معرفی خواهد شد. 

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

فوجی فیلم فردا پرینتر Instax SP-2 را معرفی کردن می کند

اگر شما تیمار در زمینه عکاسی و طبع تصاویر بوسیله دنبال وسایلی هستید که قابل حمل بوده و کارایی لازم […]

هر آنچه باید در تک حسگر اثر انگشت بدانید؛ تقدیر دوم

مقاله های مرتبط:هرآنچه باید درباره حسگر اثرانگشت بدانید؛ سرنوشت اول بسیاری از افراد نمی دانند که حسگر پی انگشت علاوه […]

اسکنر والا قرمز سه گانه بعد اینده با کیفیت و سرعت ارتفاع معرفی کردن شد

اسکنر های سه گانه بعد اینده رفته رفته عملکرد بهتری در ابداع مدل های سه گانه بعدی از سوژه های مختلف […]