رفع صدمات نخاعی با کاربرد از فناوری چاپ سه بعد اینده

admin دسته‌بندی نشده

به لطافت محققین و مهندسان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، با کمک فناوری چاپ سه بعدی فیروز به ابداع روش جدیدی برای درمان صدمات و آسیب های نخاعی شدند. درون این روش محققین با تولید یک دستگاه طبع سه بعدی جدید قادر خواهند بود تا افرادی که سال هاست از آسیب های نخاعی رنج می برند را تداوی کرده و ایفا امور را بخاطر این بیماران سهولت بخشند.

گفتنی است درون این فناوری از پلتفرم سیلیکونی برای تولید بخش های ازکارافتاده و سلول های موردنیاز در تقدیر راهنما استفاده می شود. از قسمت راهنما بخاطر ایمپلنت جزء آسیب دیده در نخاع مصرف می شود تا در نهایت شاهد برقراری ارتباط بین سلول های عصبی درون بخش آسیب دیده و پاره های سالم باشیم. موافق گفته محققان، این روش باعث کاهش درد و بازگردانی کنترل عضلات، روده و عملکرد مثانه خواهد شد.مقاله های مرتبط:درمان زخم های عمیق با چاپگر سه بعدی امکان پذیر شد

نیز به دلیل نصیب گیری از سلول های بدن بیمار در طبع سه بعدی، از احتمال پس کوفتن حصه ترمیم شده در بدن این افراد کاسته خواهد شد. طبق اعلام محققین روش ذکرشده، اولین شلنگ موثر بخاطر علاج بیماران آسیب های نخاعی است و تولید پرینترهای طبع سه اینده خصوصی برای درمان این بلای ناگهانی بازار پررونق و سود سرشاری را به ظهر خواهد داشت.

مقابل آمارهای رسمی، بیش از ۲۸۵ هزار نفر در آمریکا از آسیب های نخاعی و تبعات آن رنج می برند و سالانه ۱۷ هزار نفر نیز به این آمار اضافه می شوند. متناسب تذکر است در روش ذکرشده با کمک تکنیک های بیومهندسی، از سلول های پوستی خواه سلول های خونین افراد بالغ برای پروگرام ریزی مجدد به عنوان سلول های بنیانی تندخو مصرف می شود. سپس سلول های عصبی به دست آمده از چاپگرهای سه بعدی در بخش پیشگام حراست شده تا با جراحی در قسمت آسیب دیده بدن ناتندرست قرار گیرد.

داخل روش فوق، محققین با معاون چاپگرهای سه بعدی قادرند تا مقدر شدن های مورد نیاز را به نعوظ کنجکاو و مناسب طبع کرده و بخاطر رفع آسیب نخاعی از آن استعمال کنند. لازم بوسیله ذکر است که استفهام و آزمایش دوره این روش درمانی ادامه دارد و تو صورت موفقیت طولانی و بدون نقص آن سبب تبدیل زندگی بسیاری از افراد در جهان خواهد شد.

نظر شما در مورد به کارگیری فناوری طبع سه گانه بعدی درون امور پزشکی چیست؟ این فناوری تا چه میزان به پیشرفت بصیرت پزشکی کمک می کند؟بیشتر بخوانید:چاپ سه بعدی چیست و چه کاربردهایی دارد؟پژوهشگران با تکنولوژی چاپ سه اینده زیستی، قلبی از جنس سلول های انسانی ساختندموفقیت دانشمندان در مبنا طبع سه اتیه اجزای قلبگجت مهیا به راهنمایی استخوانی هر سطحی را به اسپیکر تغییر می کندعناصر سازنده گوشی های همراه عاری بازیافت بوسیله اتمام می رسند

شاید دوست داشته باشید:

«بهلول مخبر و بازرگان»

یکی بود یکی نبود. تو روزگاران پیشین بازرگانی بود. روزی از کنار شهر بغداد می گذشت. قفا درب ایالت توقف […]

رفع صدمات نخاعی با استعمال از فناوری طبع سه گانه اتیه

به تازگی محققین و مهندسان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، با کمک فناوری چاپ سه بعدی موفق به ساختن روش جدیدی […]

نگاه نزدیک به فتوکپی چندکاره K2200 سامسونگ

 سامسونگ برای اولین بار، دستگاه های فتوکپی چندکاره ی سایز A3 را از طریق نماینده ی جدید خود، شرکت نماد […]