از حذف “مورد ماده” تا تغییرات دیگر در نظام آموزش گردشگری

admin دسته‌بندی نشده

باتقوا شفیعی درون گفت وگو با ایسنا درباره تغییراتی که در آزمون جامع و مصاحبه راهنمایان گردشگری لحاظ شده، به یکی از ملاحظات ابلاغ شده مبنی پهلو این که «شرکت کنندگان داخل آزمون جامع مورخ هشتم شهریورماه ۹۸ و آزمون تمامیت آتی در رخساره عدم کسب نمره قبولی داخل هر یک از دروس آزمون، امکان استفاده از تک ماده را نخواهد داشت»، رمز کرد و افزود: خاطر و محاکمه ما کیفی سازی است. باید از حد گذر کنیم. باید موسسه های آموزشی را عهده دار شدن گرا و تخصصی کنیم. چنانچه واقعا می خواهیم گردشگری را به عنوان صنعتی انسان پایه حس کنیم باید روی مردم تنخواه گذاری کنیم. علت حذف «مورد ماده» از آزمون جامع گردشگری نیز همین است. خوب نیست انفراد که استراحت است فرستاده گردشگری شود و با گردشگران مختلفی در ارتباط باشد، با تک ماده گواهی نامه بگیرد.

او بازنگری داخل سرفصل های آموزشی و بازآموزی دوره های پیشرفته را از دیگر تغییرات پیش روی آزمون گردشگری دانست و در امتداد با اشاره به حضور بیش از چهار هزار نفر تو آزمون راهنمای گردشگری، گفت: باید بوسیله سمت کیفی سازی برویم، می خواهیم متقاضیان حوالی های آموزشی، اداره ها و اساتید را آمایش کنیم، مثلا الان تعداد راهنمای مسلط بوسیله واژه انگلیسی درحال اشباع است، ما ترانه نداریم نظم آموزشی آن ها را ایستا کنیم، چون آموزش فقره بدیهی است ولی لازم است آموزش ها را با مکانیزم دعوی پیش ببریم، مثلا امر روی توانمندسازی راهنماهای تیشه  چینی کلمه را آغاز کرده ایم که اولین گرداگرد آن کامل شده. باید روی مرزوبوم های تخصصی بر حسب نیاز و تقاضا، بیشتر کار کنیم، از طرف داخل پیک کار گردشگری ایران معمولا با کمبود نیروی مسلط بوسیله واژه های تخصصی  غیر انگلیسی مواجهیم.

وی اضافه کرد: البته کیفی سازی اطراف های آموزشی اصطلاح انگلیسی همچنین جزو تقدم های مفید است، یعنی به جای آن که تعداد نیروهای متخصص آن را افزایش دهیم، آزمون را اصولی تر می کنیم و روی اساتید آمایش می کنیم، از آن ها رزومه می گیریم و کد می دهیم تا روانی آموزش کیفی تر شود.

مدیرکل مطالعات و آموزش معاونت گردشگری درباره افزایش هزینه آموزش دوروبر های راهنمایان گردشگری و مدیران متخصص دفاتر خدمات مسافرتی تو سازمان ها، گفت: دستوری درون این رابطه بوسیله اداره های آموزش گردشگری داده نشده و فراغت ازاله هزینه های آموزش افزایش یابد.

او درباره انگیزه کامل شدن زمان اطلاع دادن نتایج آخرین آزمون گردشگری نیز توضیح عدالت: روندی به ما ارث گویا که باید آن را ماشین دهی کنیم. ازسویی برگزاری این آزمون با تغییرات مدیریتی تو استان تهران همزمان شد و از آنجا که حدود ۵۰ درصد راه اندازی های آموزش گردشگری در تهران کوشا اند، تاخیری داخل روند اطلاع دادن نتایج آزمون پیش آمد، هرچند در استان ها دشوار اساسی نداشتیم. درون تهران همچنین نهایتا مصاحبه و آزمون زبان ها اجنبی به راه اندازی های آموزشی واگذار شد تا زودتر بلوغ مشخص شود.

شفیعی درباره تمدید نشدن کارت برخی راهنمایان گردشگری غیرفعال نیز تشریح قسط: اگر هدایت سه سال تور اجرا نکرده و گزارشی نداده باشد، کارت رهبر بلاک نمی شود، ولی اهرم های بازدارنده ای تعیین شده که در تسلسل کارت این افراد به صرف نداشتن مدارکی دال بر فعالیتشان در این مدت، انفراد هایی اعمال شود.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

«بهلول مخبر و بازرگان»

یکی بود یکی نبود. تو روزگاران پیشین بازرگانی بود. روزی از کنار شهر بغداد می گذشت. قفا درب ایالت توقف […]

رفع صدمات نخاعی با استعمال از فناوری طبع سه گانه اتیه

به تازگی محققین و مهندسان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، با کمک فناوری چاپ سه بعدی موفق به ساختن روش جدیدی […]

نگاه نزدیک به فتوکپی چندکاره K2200 سامسونگ

 سامسونگ برای اولین بار، دستگاه های فتوکپی چندکاره ی سایز A3 را از طریق نماینده ی جدید خود، شرکت نماد […]