دوره آموزشی مدیران و روحانیون مدارس رستگاران و طرح کمال در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، بوسیله نقل از سازمان اوقاف و امور خیرات حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در حوالی آموزشی مدیران و روحانیون مدارس رستگاران و بیست و پنجمین پرگیر طرح کمال درون دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به ادوار مختلف پیمایش ها و مطالعات اجتماعی ادا شده درون قلمرو گفت: رشد شهرنشینی و تفاوت آمار جمعیت شهری و روستایی نسبت به گذشته باعث تغییرات شگرف فرهنگی و آموزشی شده است. تقاضا می کنم به این مؤلفه مهم بسیار توجه کنید.

وی به ممارست و تحلیل برخی از نتایج افکار سنجی طبیب منوچهر محسنی در دهه شصت و پیمایش های دیگر انجام شده در دهه های هفتاد و هشتاد پرداخت و گفت: در آن زمان ردیابی های ما در راه اندازی تبلیغات اسلامی باعث شد در دهه هشتاد این پیمایش ها به سمت حوزه قرض متمایل شود. ما راجع به مسائلی همچون تقلید، استکبارستیزی، خمس و زکات، حجاب و عفاف و خیلی از مسائل دینی دیگر از آدم پرسیدن کردیم. در دهه نود حزن پیمایش هایی دیگری در همین ماخذ ادا شد که به نظر من باید ورق به صفحه خوانش و وارسی شود.

اطفا همچنین یادآور شد: در دنیای امروز پیام آن چیزی نیست که شما ارائه می دهید بلکه آن چیزی است که پیام گیرنده دریافت می کند. در جهان معاصر رسانه های متعدد، متکثر و متنوع به این نکته توجه خاصی دارند. باید مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش کنیم که پیام ما دیده و شنیده شود.

رئیس هیات امنای اداره تبلیغات اسلامی به لزوم دستور کار ریزی اجتماعی پیاده شدن بنیان داده ها و مطالعات مدنی تو کشور اشاره کرد و افزود: مطالعه داده ها نشان می دهد با آسیب های مدنی باید به قیافه جدی مقابله شود.

وی در بخش دوم سخنانش بوسیله تبیین ابعاد مختلف قدم دوم انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی توسط معصوم خمینی (ره) و این ملت شکل گرفت. امام یک بنیان مهم داخل ساختار دیپلماتیک زیبایی داخل ایران و دنیا بنا صنع که آن ابتناء حکومت اسلامی بر ده روحانی است. این ماخذ ما به ازای جهانی دارد. ما باید بدانیم که تنش اسلامی ایران، معصوم (ره) و فکر تزیین دیپلماتیک ما با جهان چه کرده است. تقاضای غلام این است که تزیین تعلیم و تربیت ما از پهلو این جریان خنثی گذر نکند. باید پیرامون حکم و امر راهنما احساساتی باشیم.

خاموش کردن در ادامه سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری درزمینهٔ حقانیت اسلام و ستاندن اسلام از متن قرض و متون اصیل اسلامی و قرآن بوسیله جوانان اروپایی مجله ای نوشتند. ما باور نمی کردیم که حوزه تأثیر این مجله در دنیا به سرعت نتیجه بخش باشد. امروز به شما می گویم این مجله درون جهان دارد نتیجه می دهد. علی رغم اسلام هراسی که غربی ها راه انداخته اند جوانان این نامه را می خوانند و می فهمند که اسلام واقعی چیست.

وی با اشاره به صدور بیانیه گام دوم نهضت اسلامی توسط مقام معظم رهبری، گفت: چهار نکته داخل این بیانیه وجود دارد که بسیار اهمیت دارد ازجمله جمع بندی دستاوردهای رادیکال انقلاب اسلامی، رمزگشایی از نقاط تأکید شده گفتمان نهضت اسلامی، توجه به نیروهای جوان به نشانی تنخواه های مدنی خلاق و تدوین راهبردهای محوری آینده.

مهتر راه اندازی اوقاف و امور خیرات اضافه کرد: قیام اسلامی با شعار انبیا؛ یعنی «أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت» آمد. هر کسی بخواهد این کمال مطلوب و این شاخه اصلی را از بین ببرد قیام اسلامی را از مسیر پا بر جا خود خارج کرده است. استکبارستیزی باید سوا محوری ترین مباحث نهضت اسلامی باشد.

خاموشی بوسیله راهبردهای حاکم داخل بیانیه قدم دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هیچ کشوری حرمت را از خارج کسب نکرده است. مقام معظم رهبری اقتصاد درون زا را بخاطر برون رفت از مشکلات فعلی مطرح می کنند. اگر می خواهیم از اقتصاد تک محصولی خارج شویم، اگر می خواهیم موازنه سلبی صادرات و واردات حل شود، اگر می خواهیم ارزبری نداشته باشیم و ارزآوری داشته باشیم باید خودمان دست به فقره شویم، اقتصاد داخل زا داشته باشیم و تولید معرفت کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر وقار حرکت به سمت آینده مطلوب تو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به پیشرفت های علمی در ملک اشاره کرد و گفت: ما مطلقاً فرصتِ فرصت سوزی نداریم. ما فرصت تهاون، سستی و حرکت نکردن نداریم. فکر نکنید که دشمن محاصره اش را تنگ زیرفون نمی کند چنانچه ما قدرتمند فاحش شویم دشمن متعاقب خواهد نشست.

خاموش کردن به تبیین جلال توصیه بوسیله بینش و استیناف در بیانیه گام دوم نهضت اسلامی پرداخت و تقریر کرد: راهی جز این نداریم که تمام علوم را خودمان تولید کنیم. ما نباید در تولید علم وامدار غرب باشیم. مملکت علمیه ما باید تولید علم نرم. در علوم تجربی و علوم ریاضی باید تولید علم کنیم. ما برای تولید کالاهای صنعت نیازمند این هستیم که خودمان در درون کشور تولید علم کنیم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا شناساندن ۴ هیکل متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را به روزرسانی کرده است. این چهار محصول شامل […]

عرضه چاپگر بدون حاجت به تعویض کارتریج توسط اچ پی

عدم نیاز به تعویض کارتریج و تونر چاپگر می تواند باعث فرح بسیاری از افرادی شود که روزانه با چاپگر […]

نگاهی به ورود اصطلاح های جدید بوسیله کلمه

این مدرس دانشگاه پیام تلالو در گفت وگو با ایسنا، درباره واژه هایی که اخیرا توسط فرهنگستان واژه و ادب فارسی جایگزین […]