تمهید “مسعود دلخواه” بخاطر اجرای یک ارائه طنز

admin دسته‌بندی نشده

این کارگردان تئاتر درباره نحوه تولید و اجرای این نمایش به ایسنا گفت: ابتدا سرود داشتم پروژه نسبتاً ثقل را که تعداد بازیگرانش بسیار بود و یک تایم دو و نیمه ساعته داشت، داخل این تابستان در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی چیز پهن ببرم. اما به دلیل اینکه تئاترها دو اجرایی هستند و باید داخل یک روز دو نمایش به روی چیز پهن بروند، امکان اجرای چنین پروژه ای بود نداشت، بنابراین من بوسیله اجرای یک کار ریختگی تر و کمینه پرسناژتر اکتفا کردم و آن نمایش نامه ای است به صیت «هیچ چیز موکد نیست» نوشته “ریچ اورلاف”.

او افزود: محتوای آثار این نویسنده آمریکایی متلک است اما طنزی که مخاطبان را به خاطر وامی دارد. نیز محتوای اغلب تالیف های او ضد ترتیب سرمایه داری آمریکاست. آثار متنوع او توانسته جوایز متعددی در عرضه نامه نویسی امروز آمریکا به مشت آورد. درون حال حاضر “اورلاف” به عنوان یکی از پرکارترین درام نویسان معرفی می شود و با این اجرا ارائه «هیچگاه چیز جدی نیست» بوسیله معرفی این عرضه نامه نویس جوان می پردازیم.

دلخواه درباره محتوای این نمایش بیان کرد: هفت نمایش مجله طنز “اورلاف” در کتاب «هیچ چیز اکید محو» ترجمه عبدالمحمد سلیقه آورده شده است که غلام چهار تا از آن ها با تیمار ادغام کردم و یک دراماتورژی صورت گرفته که یک داستان را با اپیزودهای متنوع مطرح می کند.

او با تقریر اینکه “انتخاب این نمایش نامه به چند برهان وجود” امتداد رحم: یکی از دلایل تفویض این نمایش این بود که بعد از دو امر انباشته انباشتگی و سنگین «مفیستو» و «شاه لیر» تصمیم گرفتم یک کار کم جمعیت تر، سبک پر حرارت و متلک فقره کنم. البته این کار خنده دار محو.

سلیقه تصریح کرد: این عرضه به شرایط و مشکلات خود تئاتری ها می پردازد. داستان این عرضه درباره گروه تئاتری است که می خواهند نمایشی را به صحنه ببرند و با حواشی و اتفاقاتی همراه می شوند. بخشی از محتوای این عرضه خود بوسیله خویشتن بوسیله وضعیت تماشاخانه در وضعیت فعلی مربوط می شود.

او در پایان گفت: به زودی مانور های خود را به طور جدی آغاز می کنیم و شهریور ماه در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به روی عریضی می بریم. همچنین برخی از بازیگران این ارائه مشخص شده اند و با نیمه دیگری از آن ها در حال مذاکره هستیم. رحیم نوروزی، منظره عابدی، حمیدرضا هدایتی، ناصر آشوری و پریسا رضایی از بازیگران شدید این معلول هستند.

این کارگردان داخل آبان ۹۷ نمایش «سلطان لیر» را درون سالن واقعی تئاترشهر روی عریضی سرما و بازیگرانی در مقابل مهدی سلطانی، الهام پاوه نژاد، بهاره رهنما، خسرو شهراز، رحیم نوروزی، محمدصادق ملک، ناصر عاشوری، محمدرضا علی اکبری، حمیدرضا هدایتی، محمد صدیقی مهر، محبوبه تفضلی، یلدا قشقایی، سجاد بابایی، محمد صادقی، امیرحسین سرداریان، حسین ابراهیمی، سعادتمند عظیمی، سپاس رضایی، افشین حسنلو، فربد غفاری، محمد پیرالیاس، رضا ایزدخواه، منصور تمیزی فر، حمیدرضا جهانگیری، سعید مصطفایی، میلاد پاک سرشت، حامد عباس پور، حامد آرامی، مجید قنبری، سارا خسروی، الهام قندهاری در آن ایفای نقش کرده اند. همچنین نادر مشایخی آهنگساز و راهنما دسته موسیقی این نمایش بود.

نمایش دیگری که سلیقه بوسیله آن اشاره کرد، عرضه «مفیستو» است که دی ماه ۹۶ تو تالار مولوی به کارگردانی سلیقه ایفا شده است و مرتضی اسماعیل کاشی، محمدرضا علی اکبری، سیاوش چراغی پور، پریسا رضایی، امیرحسین سرداریان، اشکان هورسان، افسون دلخواه، محبوبه تفضلی، راحیل ملا زاده، فرزانه زینتی، معصومه بیگی، محمد صادقی، مصطفی مقیمی، مرتضی کوهی، فرزین حاجیلو، محمدعلی شهیدی، رضا موسوی، منا رستگار، امیرحسین قنبری، عاطفه خداکرمی، احسان صاحب الزمانی، محمدرضا میرزاخانی، محمدرضا حسینی کرم، میلاد افواج داخل آن ورزش کرده اند. 

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

این تصاویر بردباری کرونا را راحت زیرفون می یواش!

به جرأت می توان گفت که دیگر کرونا برای هیچکس واژه غریبی زدودن. قطعا این ویروس کوچک که هزاران هزار […]

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا معرفی کردن ۴ اندام متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را بوسیله روزرسانی کرده است. این چهار دشت […]

طبع سه اینده بافت اعضای آدم در ابعاد یک درایو یو اس بی

دانشمندانSGHAROOOON با استفاده از جهیز های میکروفیزیولوژیک یا عضوهای ساختگی می توانند عاری نیاز به آزمایش روی حیوانات، اثرات داروها، […]