جشن کرامت در ۱۰ گلستان شهر قم برگزار می شود/حضور سفیران کریمه داخل کشورهای متنوع

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری محضر حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی شامگاه شنبه در نشست شورای هماهنگی تجلیل دهه کرامت قلمرو که در سالن محراب شبستان معصوم خمینی (ره) حرم مطهر کریمه تبعه بیت (س) برگزار شد، با اشاره به تشکیل کارگروه محتوایی و فرهنگی این شورا تو حضرت مقدس بانوی کرامت اظهار کرد: این کارگروه تعیین هدف سال و عناوین روزهای دهه کرامت را بر عهده داری گرفته است که در این راستا حدیثی از امام رضا ثمر السلام مبنی بر اینکه «بزرگ ترین و با ارزش ترین بارانی ها نواخت کردن به دیگران، کمک به نیازمندان و برآوردن آرزوی آرزومندان است»، تک توجه فراغت پژمرده است.

وی افزودن کرد: درون نام گذاری روزهای دهه کرامت مناسبت های مختلف در این دهه و محورهایی از جمله نام گذاری سال جاری با عنوان رونق تولید، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، شرایط استان های سیلاب زده، سی متین سال نصب رهبری در جایگاه قریه فقیه، سالروز حجاب و عفاف و هجمه دشمنان به ارتش مورد توجه استراحت گرفته است.

معاون فرهنگی حرم کریمه بومی بیت (س) خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه بهشت بانو، تجلیل از قرآن آموختگان، رونمایی از آثار جناب مقدس و کتابخانه دیجیتال دربرگیرنده آثار مرتبط با جناب معصومه سلام الله علیها و برگزاری پویش کتاب خوانی با موضوع بانوی کرامت از یکسره برنامه های دهه کرامت خواهد حیات.

وی از برگزاری اجتماع ارشد هیأت های مذهبی داخل قم یاد کرد و گفت: تو ۱۰ بوستان شهر مقدس قم نیز ویژه برنامه های جشن کرامت برگزار و مسابقات قرآنی متفاوتی همچنین امسال با نشانی سابقون در حرم مطهر ظهر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی خاطرنشان کرد: از روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها مهمانی بشریت کرامت نیز با محوریت گسیل کاروان سفیران کریمه به استان های مختلف آغاز و کنگره ملی ادبیات فاطمی برای بدوی بار با جناب شاعران برجسته، همایش ارشد دختران آفتاب، ویژه برنامه های رسانه ای و کارگاه هنری فاطمی برای تولید آثار جدید دنبال می شود.

وی از برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس دنیا اسلام با محضر تولیت های اعتاب مهذب یاد کرد و گفت: حضور کاروان سفیران کریمه اهل بیت (ع) در کشورهای مختلف و تعظیم سفیران مهمان حرم مطهر بخشی از برنامه های بسرنوشت شوم دچار کردن امور بین الملل حرم مطهر در دهه کرامت خواهد بود.

معاون فرهنگی حرم مطهر پیشگاه معصومه سلام الله علیها یادآور شد: جشنواره بشریت دهه کرامت با شرکت ستاد بزرگداشت دهه کرامت و ستاد عالی جماعت های مساجد کشور عقب می شود تا جشن های دهه کرامت در استان های مختلف کشور برگزار شود.

وی از اجرای پویش نذر فرح اختصاص مناطق محبوس سیل یاد کرد و گفت: همایش دختران آفتاب را امسال در استان های مختلف برگزار و ایستگاه های کریمانه را نیز با دستیار های مردمی برپا خواهیم کرد؛ در جشنواره انسانیت دهه کرامت نیز بوسیله پشت این هستیم تا حجم های مردمی را بسیج کرده و جشن های دهه کرامت را نهادینه سازی کنیم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

این تصاویر بردباری کرونا را راحت زیرفون می یواش!

به جرأت می توان گفت که دیگر کرونا برای هیچکس واژه غریبی زدودن. قطعا این ویروس کوچک که هزاران هزار […]

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا معرفی کردن ۴ اندام متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را بوسیله روزرسانی کرده است. این چهار دشت […]

طبع سه اینده بافت اعضای آدم در ابعاد یک درایو یو اس بی

دانشمندانSGHAROOOON با استفاده از جهیز های میکروفیزیولوژیک یا عضوهای ساختگی می توانند عاری نیاز به آزمایش روی حیوانات، اثرات داروها، […]