چرا امروزه به پرینتر جوهرافشان نیاز نخواهید داشت؟

admin دسته‌بندی نشده

پرینترهای جوهرافشان که تا امروز همواره در اخبار متنوع نقد و بررسی شده اند، شاید امروزه دیگر ایستگاه باستانی خود را از دست داده باشند. شرکت اچ پی اخیرا به روزرسانی جدیدی بخاطر پرینترهای خویشتن منتشر کرده است که به واسطه ی آن، وسیله های مذکور از مقبول جوهرهای دیگر خودداری می کنند. شاید این مسئله از دید خریداران و مشتریان شرکت نوعی بی احترامی بوسیله اعتقاد و دلخواه آن ها باشد که این موضوع را بیش ازپیش لازم می کند تا قبل از سودا پرینترهای این شرکت، بیشتر رسیدگی کنید.

اگر درون یک کلام بخواهیم اصل ماجرا را بگوییم، این است که نباید پرینتر جوهرافشان بخرید، شاید داخل نگاه اول کمی نادیده و غریب به دیدن برسد. این وعظ نه فقط درباره ی پرینترهای شرکت اچ پی، بلکه تمام پرینترهای جوهرافشانی است که تاکنون آن ها را دیده یا با آن ها امتحان کار داشته اید. پرینترهای جوهرافشان با وجود محبوبیت بسیار زیادشان، همیشه بیع هوشمندانه ای نخواهند حیات. کاربرد از پرینترهای جوهرافشان در سال ۱۹۹۰ مد شد. این دسته از پرینترها گزینه ای محبوب بودند میان پرینترهای لیزری که با وجود محدوده تولید فراوان، اندازه ی بزرگ و قیمت گرانی داشتند و پرینترهای ماتریسی که با بود کم ارزش بودن، سروصدای بسیار یدکی تولید می کردند.

پس ازآن، پرینترهای جوهرافشان به یکی از گزینش های متداول کاربران برای مصارف شوهردار و کسب وکارهای کوچک تبدیل شد؛ چراکه با وجود ارج مقرون بوسیله صرفه، درنهایت از سایر پرینترها پیشی گرفت و به انتخابی واحد تغییر شد. این پرینترها نیز می توانستند زیاد بهتر هویدا شودند؛ اما این مسئله چیزی است که در دهه های پیشین بزرگی داشته و امروزه دیگر با حیات گستره ی بی حد پرینترهای مختلف، انتخاب نهایی کاربرد کنندگان همچنین بسیار متفاوت خواهد بود. پرینترهای ماتریس که داخل دهه ی ۱۹۹۰ انتخابی رایج و پراستفاده بودند، امروزه به طورکامل به خشکی امدن رفته اند.مقاله های مرتبط:اچ پی کوچک ترین پرینتر چند کاره گیتی را شناساندن کرد۷ مشکل متداول در چاپگرها و راه حل آسان رفع آن ها

درمقابل، پرینترهای لیزری کم مصرف شدند؛ پرینترهایی که نفقه ی بسیار زیادی روی دست مصرف کننده می گذاشتند و فقط برای دفاتر و تصرف وکارهای بزرگ ارزان بودند؛ تا جایی که نسخه هایی از آن ها در ابعاد کوچک و ارزش مناسب به بازار عرضه شد تا هم چشمی با پرینترهای جوهرافشان را آغاز کنند. به معنای واقعی کلمه، تنها مزیت پرینترهای جوهرافشان در مقایسه با پرینترهای لیزری، قیمت کم ارزش تر و مقرون به صرف تر وجود که داخل مقایسه با میزان های دیگر و مدل کاربردشان کاملا بازنده محسوب می شدند. اسناد و مدارک طبع شده با پرینترهای لیزری متجاوز واضح تر و ساطع تر از پرینترهای جوهرافشان است و مقایسه این دو سنخ پرینتر شاید کار درستی نباشد.

چاپ اسناد و مدارک با پرینترهای جوهرافشان درصورت حیات مقداری رطوبت، باعث پاک شدن نوشته های آن می شود که این جریان بوسیله طورکلی تو پرینترهای لیزری وجود ندارد. مسئله ی بعدی، ارزش جوهر است که درون پرینترهای جوهرافشان، نرخ ذات به لباس عجیبی گران است. سازندگان پرینترهای مختلف همچنین بوسیله این واقعیت معلول برده اند که خریداران پرینترهای جوهرافشان معمولا ازلحاظ فنی، دقت و توجه متجاوز کمتری به این موضوع می کنند؛ ازاین رو، پرینترهایی با ارج کم ارزش تولید می کنند و جوهر آن را با نرخ گران می فروشند. شاید اشاره بوسیله این نکته نیز جالب باشد که با بها خرج ای که بخاطر یک گالن جوهر صرف کردن می شود، می نبوغ ۲۶۰۰ گالن گازوئیل خرید، این، یعنی امروزه مسئله قیمت جوهر برای پرینترهای جوهرافشان روند ای زیاد مهم است. 

درمقابل، امروزه پرینترهای لیزری ارزان و کارآمد و مطمئن نیز هستند. شاید ازلحاظ خرج به پرداخت مبلغی بیشتر از مبلغ پرینترهای جوهرافشان نیاز باشد؛ اما این مسکوک بسیار کمتر است. برای مثال، با پرداخت ۱۰۰ دلار بیشتر می توان پرینتر لیزری قدرتمند و کارآمدی خرید. همچنین، هزینه ی استفاده از چنین پرینتری بسیار مفت خواهد حیات. پرینترهای لیزری به جای جوهر از تونر کاربرد می کنند. بوسیله طورمتوسط، هر کارتریج تونر برای پرینترهای لیزری حدود ۴۵ دلار نفقه دربر دارد و این مقدار برای چاپ حدود ۲,۶۰۰ ورقه کافی است؛ یعنی به ازای هر صفحه رقمی کمیت دو تشریفات.

داخل مقام مقایسه، هر کارتریج جوهرافشان اچ اثر ممکن است قیمتی پیمانه ۱۴ دلار داشته باشد که این مقدار تنها برای ۱۹۰ صفحه کافی است. به عبارت دیگر، بخاطر طبع هر صفحه مبلغی حدود ۷ عادات باید بپردازید که درعمل، این مبلغ چهار برابر بیشتر از چاپ هر ورق با پرینتر لیزری است.

به اعتراف بهتر، خرید ۱۴ کارتریج ۱۴ دلاری جوهر اصلا ارزان نخواهد بود؛ خصوصا وقتی مجبور باشید دائما ورق های مختلف چاپ کنید. بااین حال، با هزینه ای مبلغی بیشتر، یعنی ۴۵ دلار، می توانید تعداد مشابهی از برگه های مدنظر را طبع کنید. در اینجا گران تربودن هزینه ی پرینترهای جوهرافشان به صراحت مشخص می شود و تباین هزینه ی آن ها داخل بلندمدت مشخص می شود. باوجوداین، نکته ی متجاوز مهم در مقایسه ی پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهرافشان، دو دلیل اساسی بخاطر استفاده از نمونه های جوهرافشان وجود دارد:ابتدایی برهان همان طورکه پیش ازاین نیز رمز کردیم، این است که پرینترهای جوهرافشان از پرینترهای لیزری مفت تر هستند. گرچه درظاهر مثلا می نبوغ پرینتر جوهرافشان را بوسیله قیمت ۵۰ دلار خرید، این صرفا به نظر می رسد که ارزان است؛ چراکه شاید با خرید این دسته از پرینترها کمی تو کاربرد پول خود صرفه جویی کرده باشید. باوجوداین، پس ازآن باید هزینه های بسیار زیادی برای این دستگاه تشنه بوسیله جوهر صرف کنید. صرفه جویی ۴۰ دلاری چندان بوسیله چشم نخواهد آمد؛ چراکه درمقابل، رقمی درحدود ۱۴۵ دلار را صرف مواد موردنیاز آن خواهید کرد.برهان دوم برای کسانی است که می خواهند طبع را به صورت رنگی ارتکاب دهند. تا اینکه ارزان ترین پرینترهای جوهرافشان همچنین اقتدار طبع رنگی را ارائه می دهند؛ درحالی که ارزان ترین نمونه های لیزری صرفا قابلیت چاپ سیاه و سفید را دارند. در نگاه اول، این استدلال به نظر منطقی می رسد؛اما اگر به عمق این جریان دقت کنید، شاید متوجه نکته ی دیگری شوید.مقاله های مرتبط:تماشا کنید: هک حسگر جای پا انگشت گوشی هوشمند توسط سنخ خاصی از چاپگر جوهرافشانتماشا کنید: پرینتر سه اینده دارای قابلیت پرینت اشیای بافتنی

اول از همه، ارزان ترین نمونه های لیزری نبوغ چاپ رنگی را نمایش نمی دهند؛ اما این بدان معنا نیست که نمی توان پرینتری لیزری با قابلیت چاپ رنگی معامله. مدل های لیزری با چنین قابلیتی با قیمت محور ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار دردسترس هستند و تونر رنگی آن ها از تونر سیاه وسفید نیز گران تر است. بااین حال، مسئله ای که وجود دارد و بسیاری به آن بی اعتنا هستند، این است که شما همیشه به وزن ای که خاطر می کنید، چاپ رنگی انجام نمی دهید. آیا هر چیزی را واقعا باید به صورت رنگی چاپ کرد؟ متن بسیاری از اسناد و مدارک سیاه طعم جزیی هستند و هیچ رنگ خاصی در آن ها وجود ندارد؛ پس چاپ کردن آن ها با پرینتر رنگی یا پرینتر سیاه و سفید عملا اختلاف خاصی خلق نخواهد کرد.

البته مواردی اندوه بود دارند که باید بوسیله رخ رنگی طبع شوند. ظاهر ترین مثال همچنین عکس است؛ اما حتی پرینترهای جوهری نیز آن طورکه باید، بوسیله خوبی عمل نمی کنند و اثر جزیی ها را با همان کیفیت دیجیتال نمی توانند طبع کنند. رنگ های درون یک عکس دیجیتال برای چاپ شدن، به چیزی بیشتر از چند بشکه جوهر از ته رنگ های مختلف احتیاج دارند. این پرینترها مخلوق شده اند تا با وضوح و کیفیت بالا، درمقایسه با چاپگرهای قدیمی بهتر عمل کنند. البته فروش این دستگاه همچنین مشکلی ندارد؛ ولی بسیار گران و امر با آن پیچیده و مشکل است؛ در حالی که می توان عکس های خود را به یک سرو چاپ عکس ارسال و نتایج بهتری گرفت.

بنابراین، برای خرید پرینتر مناسب خانه یا دفترکار خود، به جای توجه به ارج ارزان تر پرینترهای جوهرافشان، به نفع جویی هایی بیشتر توجه کنید که درون بلندمدت با استفاده از پرینتر لیزری خواهید کرد؛ چراکه درنهایت، خروجی باکیفیت تازگی خواهید داشت، نفع جویی بسیار بیشتری خواهید کرد و عایق از سوءاستفاده شرکت های مختلف خواهید شد که سال ها است عین های خود را با قیمت گران ارائه می کنند.

دیدگاه شما کاربران زومیت دراین باره چیست؟ شما از چه نوع چاپگرهایی کاربرد می کنید؟ فکر می کنید استفاده از چاپگرهای لیزری بهتر از نمونه های جوهری است؟ دیدگاه های خویشتن را با ما درون میان بگذارید.بیشتر بخوانید:داستان برند: زیراکس، بیش از یک صد نمایش محصولات و خدمات مدیریت اسنادکانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر جدید معرفی کرددولت چین فروش بخش پرینتر سامسونگ به اچ پی را اثبات کردساخت پرینتر سه گانه اتیه از نمونه‎ی جوهرافشان باستانی تنها با ۱۰ یورونقاط مخفی ایجادشده توسط پرینترهای لیزری، عامل معارفه فاش کننده اسناد NSA

شاید دوست داشته باشید:

این تصاویر بردباری کرونا را راحت زیرفون می یواش!

به جرأت می توان گفت که دیگر کرونا برای هیچکس واژه غریبی زدودن. قطعا این ویروس کوچک که هزاران هزار […]

کانن چهار پرینتر از خانواده PIXMA و دو اسکنر متاخر شناساندن کرد

کاننبا معرفی کردن ۴ اندام متاخر از سری PIXMA، پرینترهای چندکاره خویشتن را بوسیله روزرسانی کرده است. این چهار دشت […]

طبع سه اینده بافت اعضای آدم در ابعاد یک درایو یو اس بی

دانشمندانSGHAROOOON با استفاده از جهیز های میکروفیزیولوژیک یا عضوهای ساختگی می توانند عاری نیاز به آزمایش روی حیوانات، اثرات داروها، […]